מטבחים מודרניים

כאשר מדברים על מטבחים מודרניים נתקלים לא אחת בשאלה, מה זה מטבח מודרני? הרי מה שמודרני היום יהיה בעוד עשור פחות מודרני ומי בכלל אמר שהמודרניות הנוכחית היא אכן כזו. אם אתם חפצים במטבח מודרני, אז אחרי שתסיימו לקרוא את המאמר הנוכחי, תבינו כיצד היא משתלבת בתכנון המטבח שלכם ויותר מזה, למה מטבח מודרני כיום יהווה את הבסיס לכל מטבח מודרני בעתיד.

הדיבור על מטבחים מודרניים בקרב מעצבים ואנשים שעוסקים בתכנון מטבחים ,מתחלק למספר פרמטרים אשר מקנים לו את התואר הזה. אז הנה הם.

פרמטרים למטבח מודרני 

צבע המטבח – מטבח מודרני יהיה מבוסס על צבע אחיד ,בהיר, לרוב לבן, חלק. להבדיל מהדוגמאות של מטבחים קטנים ובוודאי כפריים הם לא יתבססו על חיבור לסביבה ולא יציגו חספוס בעיצוב.

עיצוב – גימורים נקיים, חלקים, עיצוב מינימליסטי שמאפיין יעילות וסדר. כאן לא נזכה לראות עיטורים וסלסולים. 

טכנולוגיה– אלמנט בולט מאוד במטבח מודרני הוא שילובם של כלים טכנולוגיים כחלק בלתי נפרד מהמטבח. אנחנו מדברים לא רק על מקום ייחודי לתנור או למדיח, אלא שילוב רב יותר של גאד'טים שונים דוגמא קולטי אדים איכותיים , ועד לרמה של חשמל חכם במקום.

הפרדת איזורים – מטבח מודרני מבטיח יעילות בעבודה בזכות העובדה שהוא יוצר שטחי עבודה נפרדים. שטח בישול , שטח הכנת אוכל, שטחי אחסון. אין ערבוב ביניהם יש סדר ברור ומוחלט במטבח.

שטחי אחסון יעילים – מטבח מודרני שטחי אחסון עמוקים וגדולים, בעלי נישות ייחודיות עם עיצוב שונה שיכלול דלתות הזזה, מגירות נשלפות (מתאים לציוד חשמלי). 

חומרי גלם– באופן לא מפתיע, לא נקבל מחומרי גלם של מטבח מודרני את החום שאנחנו מקבלים ממטבח כפרי אלא להיפך, נקבל הרבה מתכת והרבה זכוכית, כיאה למטבח מודרני, קר ויעיל.

משטחי עבודה – משטחים מבריקים משיש איכותי, לרוב כהה (ניתן גם להשתמש במשטחי נירוסטה, שעלותם נע סביב 5,000 שקל או לשלב מאפיין כפרי של משטחי עץ טיק שנחשבים פופולאריים מאוד ונחשבים יקרים יותר), מה שיצור ניגוד אל מול הארונות הבהירים. הם יקנו מראה תעשייתי אך מצד שני, דיברנו כבר על יעילות?

אחרי שהצגנו את הפרמטרים על פיהם מתכונן מטבח מודרני , עליכם לשאול את עצמכם האם מדובר במטבח שמתאים לכם. אנחנו לא נתעסק כאן בשאלה האישית האם אתם אנשים קרים או חמים וכן הלאה, גם לא בשאלה הכספית (עלות מטבח מודרני לא שונה באופן מהותי מעלות מטבחים כפריים, והיא נעה בין אלפי שקלים לעשרות אלפי שקלים, תלוי בסוג העץ בו משתמשים ובגודל המטבח) , אלא נתעסק בשאלות אחרות שעליכם לענות עליהן, כדי להחליט האם זה מתאים לכם:

  • האם אתם מקדמים שילוב של טכנולוגיה מתקדמת במטבח?
  • המטבח משמש אתכם לבישול רגעי או לעבודות יומיומיות ארוכות?
  • כיצד בנוי שאר הבית, מטבח מודרני ישתלב בו ?
  • מה סדר העדיפויות שלכם כאשר אתם עובדים במטבח, היעילות, הניקיון, הסדר?
  • מינימליזם מדבר אליכם ?
  • איך אתם מסתדרים עם הרבה צבעים בהירים בעיניים?

 
ניסינו להציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת על מטבחים מודרניים, על מנת לקבל מידע נוסף והצעות מחיר לעיצוב , בנייה והרכבה של מטבחים מודרניים , אנחנו ממליצים לכם להשאיר פרטים, ואנחנו נדאג שתקבלו פניות מחברות מטבחים מובילות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *