מטבחים מעוצבים – שימושי ונוח

אז מה בא לכם היום, מטבח מודרני או מטבח כפרי? מטבח בסגנון היי טקי או מטבח בסגנון אנגלי? רק תגידו ואנחנו נעזור לכם למצוא המעצב שלכם
 
עם עלייתו של ערוץ 12 ותחילתם של תוכניות עיצוב בטלוויזיה וביתר שאת עם הופעתו של האינטרנט , החלו מעצבי מטבחים לגלות שהישראלים כבר לא חפצים במטבח סטנדרטי, כזה שבנוי מארונות פשוטים המשתרעים על קיר אחד או שניים. הישראלים למדו את הנושא היטב וכשהם מגיעים לחברת מטבחים במטרה לרכוש מטבח, הם כבר מגיעים עם תוכניות עיצוב משלהם.

אפשר לומר שזה השינוי המשמעותי ביותר בעולם המטבחים ולמעשה זה הגורם שהזניק את המטבחים בישראל שנים קדימה. החשיפה של הישראלים למטבחים מעוצבים הן מחו"ל והן מישראל (בקרב מעצבי עילית למשל) גרם לשני דברים עיקריים, ראשית, כיום ישראלי שבונה מטבח לא נעזר עוד רק במעצב של החברה אלא בודק בעצמו ולעיתים אף מעצב בעצמו את המטבח, שנית, החברות מפעילות שירות עיצוב מטבחים, שירות שאתם יכולים ליהנות ממנו גם בביתכם ולא רק בחנות החברה.

על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על מטבחים מעוצבים 

לפני שנציג סגנונות עיצוב שונות, נספר לכם שמדובר בתהליך מתמשך, שאומנם זכה לזינוק עצום בעשרים השנה האחרונות אך למעשה, צורתו של המטבח הישראלי משתנה כבר למעלה מארבעים שנה, עד שהגיע לימינו אנו, ימי מטבחים מודרניים או מטבחים כפריים בלב העיר.

בקצרה נספר, שתחילה המטבח היה עוד חדר בבית. הוא היה סגור וקטן. הדבר נבע משתי סיבות עיקריות: א.היה ניסיון לבדל ולהרחיק אותו משאר החדרים כדי להרחיק מהם את הריחות שיוצאים ממנו. ב.רמת החיים לא איפשרה מטבחים גדולים וגם לא היה צורך בכך. במהלך השנים כאשר רמת החיים עלתה ואיתה גם כמות מוצרי החשמל בהם השתמשנו במטבח, אז גם החדר התרחב על מנת לאפשר עבודה נוחה עם המוצרים השונים שהוכנסו אליו וגם כדי ליצור שילוב הגיוני ביניהם, מה שהיום אנחנו מכנים מטבחים מודרניים.

בשנות השמונים גם הובאה לארץ תרבות האכילה מול הטלוויזיה ,תוצרת ארה"ב, מה שגם שינה את ייעודו הראשוני של המטבח (לשמש מקום בישול ופינת אכילה) . מצד אחד זה איפשר לקחת את החללים הקיימים ולעשות בהם שימוש אחר, מצד שני, זה הצריך שינוי מבנה המטבח כך שיהיה פתוח יותר.

ובכך למעשה הגענו למטבחים המרווחים והפתוחים שאנו מכירים כיום. למבנה החדש נוספו אלמנטים שבעבר לא יכולנו או לא היינו צריכים להשתמש בהם, למשל, משטחי עבודה נוספים, שטחי אחסון גדולים ורבים יותר ועוד.
 
סגנונות עיצוב מטבחים 

מטבח היי טקי – תוצר של שנות התשעים. מדובר על מטבח מרווח, מתכתי, שימוש בצבעים בהירים, משטחי עבודה לשימוש חשמלי , מראה חלק ונקי.

מטבחים כפריים– כאן אנחנו מדברים על שילוב של עיצוב שנות החמישים עם כלים מודרניים. כלומר, מטבח עץ , שטחי אחסון קטנים, מאוד פרקטי ומנגד מרווח, כולל בדרך כלל אי באמצע המטבח, דוגמאות עץ דומות לצבע הקיר, לרוב ישלב בתוכו גוונים ירוקים-חומים, כיאה לכפר.

מטבח פתוח – המבנה המוכר והאהוב על כולנו. מטבח בחצי ח' או ח' שלמה, לא כולל פינת אוכל, חצי קיר ("בר") מפריד בינו לבין הסלון, ארונות גדולים , מטבח שכולל גם שטחים קבועים לתנור, מיקרוגל ושאר האביזרים החשמליים.

מטבח אנגלי – מטבח מעוצב בסגנון כפרי עם צבעי פסטל ועטיפה פרחונית. הוא מכונה גם המטבח המסודר, כמו האופי האנגלי, הוא בנוי בצורה כזו שכל דבר נמצא במקום , מסודר ומאורגן.

מטבח פרובנס – עוד סגנון של מטבח כפרי מומלץ מגיע אלינו מצרפת. להבדיל מהסגנון האנגלי כאן אנחנו מדברים על ארונות גדולים עשויים מעץ גדול, איזור עבודה מרווח שמאפשר גם לאכול במקום.

למה כדי ללכת על מטבח מעוצב

  • חסכון במקום
  • חלוקת שטח באופן פרקטי
  • שימוש נכון בכל איזור במטבח
  • בניית ארונות מעץ איכותי
  • שילוב נכון של צבעים ומרחבים
  • יפה לעין

אם אתם חפצים במטבח מעוצב, אנחנו מציעים לכם לקרוא את המאמרים שנמצאים כאן אודות עיצוב מטבחים , ליהנות מהטיפים שלנו ולהשאיר את הפרטים שלכם בשביל שתוכלו לקבל הצעת מחיר ייחודית ממעצבי מטבחים