עיצובים ודוגמאות של מטבחים


לאנשים הנמצאים בשיפוצים או לקראת מעבר דירה יהיו ציפיות רבות מהמטבח שלהם,  לצד נוחות שהייה ואווירה, גם לפונקציונאליות אופטימאלית הכוללת: גישה קלה לכל המכשירים, סביבת עבודה בטוחה ונוחה ומרחב מספק עבור כל מה שנדרש לעשות במטבח.

מהסיבות הללו, עיצוב מטבח, חייב להתבצע בכובד ראש, תוך לקיחה בחשבון של כל הפרטים כמו: חומרי גלם, תכנון המיקום של כל מכשיר, צבעים, טרנדים אופנתיים ועוד.

החדשות הטובות הן ששוק המטבחים, לוקח בחשבון את כל הדברים הללו ומציע מגוון עצום של סוגי מטבחים מעוצבים ואפשרויות בחירה בלתי נגמרות עבור הלקוחות.

העניין הוא שלפעמים מגוון רחב של אפשרויות יכול להפוך לחיסרון, בעיקר אם אתם לא ממש סגורים על מה אתם רוצים. בשביל לא להיכנס לסוג של לחץ כתוצאה מהמבחר, כדאי שתכירו בשלב הראשוני את האפשרויות הקיימות עבורכם.

סוגי מטבחים

תכנון מטבחים, דורש הרבה מחשבה, היכרות מעמיקה עם ההיצע, הבנה של הצרכים שלכם וכמובן תכנון תקציב על פי נתונים שאספתם. אבל ראשית כל חשוב שתערכו היכרות עם הסוגים הפופולאריים של עיצובי מטבחים:

  • מטבחים אנגליים – מטבחים אנגליים מתאפיינים בתחושה החמה שהם משדרים. מדובר במטבחים שחומר הגלם העיקרי שלהם יהיה בדרך כלל עץ מלא.הם יתאפיינו בשילוב של דלתות מעוצבות ופרזול מיוחד. פרמטר נוסף שיאפיין מטבחי אלו הוא מקומות אחסון רבים.
  • מטבחים מודרניים – מטבחים מודרניים מצד אחד מאופיינים בקווים נקיים ופשוטים – דלתות חלקות, צבעים בהירים ומאפיין נוסף הוא בעובדה שלא נעשה שימוש בפרזולים. מצד שני נעשה בהם שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לצורך נוחות אופטימאלית בעת השימוש במטבח.  
  • מטבחים כפריים – בדומה למטבחים אנגליים, מטבחים כפריים גם הם מתאפיינים באווירה חמימה ובקרבה לטבע. מדובר במטבחים שחומר הגלם הבולט בו יהיה העץ (ניתן למצוא מטבחים סוגים שונים של עץ), במקרים רבים גם צבעם יהיה בגוון העץ.
  • מטבחים קלאסיים – מטבחים קלאסיים הם מטבחים המאופיינים  בדרך כלל בדלתות מעץ הנפתחות בצורה רגילה. ישנו שימוש רב בפרזולים, ידיות מעוצבות. מאפיין נוסף במטבחים קלאסיים הוא בעובדה ששטחי האחסון יתחלקו בדרך כלל לחלק עליון ולחלק תחתון.  


כמובן, שכל אחד מסוגי המטבחים יכול להגיע במגוון רחב של עיצובים, צבעים וגדלים, הוא יכול להיות משולב בטכנולוגיות מתקדמות, להיות בסיסי יותר, להיחשב למטבח יוקרתי או פשוט יותר, הכול בהתאם לרצונות, לצרכים ולתקציב שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *