תכנון מטבחים – חשיבה יצירתית


המודעות לעיצוב המטבחים עולה כל הזמן וכחלק מכך טרנדים חדשים בתחום צצים כמו פטריות אחרי הגשם. תערוכות עולמיות בתחום הנערכות כל שנה מציגות מגוון רחב של סוגי עיצוב מטבחים – מטבחים כפריים, מטבחים מינימליסטיים וכו', פתרונות אחסון שונים ומשונים ושילוב של חומרי גלם, שפעם כל קשר בינם לבין המטבח היה בגדר של צירוף מקרים. לכן, השלב הראשון בתחום של עיצוב מטבחים הוא לנסות ולהיות כמה שיותר מעודכנים.

המטבח הוא הטריטוריה של כל בני הבית

מכיוון שבשנות האלפיים המטבח הוא כבר לא רק של האימא, מכיוון שתוכניות הבישול כבשו את לב הפריים טיים ושפים הפכו למודלים לחיקוי עבור אנשים בכל הגילאים (גם ילדים), עיצוב המטבח חייב לקחת בחשבון את התאמת משטח העבודה בצורה שתהיה נוחה ומתאימה עבור כל בני הבית.

מינימליזם בעידן של ריבוי מכשירים

תנור, מדיח ומקרר, הם רק חלק מצומצם ביותר ממכשירי החשמל הרבים המצויים כיום במטבח הממוצע. אז איך מוצאים פתרון לריבוי מכשירי החשמל והכלים השונים המצויים במטבח (מכשיר שחותך סלט ומכשיר בייתי להכנת שווארמה הם רק חלק מכך) עם העובדה, שהטרנד האחרון בתחום המטבחים הוא מינימליזם  – התשובה טמונה עמוק בארון.  

כיום, בשביל לשמור על מראה מינימליסטי ונקי של המטבח, ניתן לקנות ארונות המאפשרות שליפה מהירה ונוחה של כלי העבודה והחזרתם לארון באותה הצורה.

בעיצוב מטבחים, חשוב לקחת בחשבון שלכל בעיה יש פתרון חדשני, רק צריך להכיר אותו.

נקודות חשובות לתכנון נכון

כאמור, כשמתכננים מטבחים מעוצבים צריך לקחת בחשבון  את כל הפרטים שהוזכרו ועוד פרמטרים רבים אחרים:

  • כדאי להיות מעורים בטרנדים בתחום, לעיין במגזינים ובאתרים העוסקים בעיצוב מטבחים ואף לבקר בכמה שיותר אולמות תצוגה המציגים עיצובים שונים של מטבחים.
  • חשוב להבין את היתרונות והחסרונות של חומרי הגלם השונים שיכולים להוות חלק מהמטבח.
  • כדאי לנסות ולהבין לאיזה סוג של מטבח אתם יותר מתחברים, איזו אווירה בא לכם לספוג בכל פעם שאתם נכנסים למטבח ואיך זה ישתלב עם העיצוב של שאר הבית.
  • יש לתכנן בצורה הכי מדויקת שניתן, איפה יהיה כל דבר: היכן יוצב השולחן, איפה תניחו את המיקרוגל וכדומה.
  • תכנון מטבחים מסודר והסתייעות במעצב פנים או איש מקצוע בתחום בעת הצורך, יסייעו לקבלת תוצר בדמותו של מטבח פונקציונאלי, מעוצב וטרנדי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *